Pages

Ads 468x60px

Hamilelik Döneminde Astım

Nefes alıp vermeyi zor bir hale getiren bir akciğer hastalığı olan astım, bunlarla birlikte göğüste sıkışma, hırıltılı solunum ve öksürük şeklinde de hissedilebilir.

Bahsettiğimiz astım bulguları hamilelik döneminde daha kötü olabilir, daha iyi olabilir ya da aynı şekilde devam edebilir.
Gebelik döneminizde birden çok doktora ihtiyacınız olabilir. Hamileliğiniz ile ilgilenen bir doktorun yanısıra astımınız ile ilgilenen bir doktorunuzun da olması süreç içerisinde daha güvende olmanızı sağlayacaktır. Eğer bu süreç içerisinde hastalığınız iyi bir şekilde takip edilmiş ve sağlıklı önlemler alınmış ise bebeğiniz de problemsiz ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecektir.
Bilhassa hamile astımlıların sigara içen ortamlarda özellikle kaçınılması çok önemli bir husustur. Bununla birlikte gribe yakalanmamak için her türlü önlem alınmalı gerekirse aşı yaptırılmalıdır. Çünkü grip astımı tetikleyen tehlikeli bir unsurdur.

Bebeğimi Emzirebilecek miyim?
Astımlı annelerin bebeklerini emzirmesi özellikle sağlıklıdır. Çünkü bu bebeklerin yaşamlarının ilk iki yılında wheezing süreci geçirmeleri şansı çok daha düşük olmaktadır. Ancak astım ilaçlarınızı emzirme süreci boyunca nasıl kullanmanız gerektiği hakkında doktorunuza danışmanız son derece önemlidir.
Kaynak.7gunsaglik.com

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...