Pages

Ads 468x60px

Vücut Geliştirme Takviyeleri Yararlı mı, Zararlı mı?

Tüketicilerin şiddetle önerdiği vücut kas geliştirici takviyeler aslında zarar mı veriyor?

Kas büyümesini uyaran maddeler içeren bu haplar besin takviyesi olarak harici kullanılıyor. ABD ilaç ve gıda yasaları bu duruma el koydu. Ülkemizde de bu takviyeler kullanılıyor. Kas geliştiren protein tozları bir örneği. Online perakende mağazaları , spor salonları ve mevcut vücut geliştirme mağazalarında satılıyor.

Bu ürünler potansiyel olarak zararlı sentetik steroidleri içeriyor. Kullanımı ABD’de acilen durduruldu ve yasaklı ürünler arasında anılmaya başlandı. Ciddi anlamda kitle imhası düşünülmekte çünkü sağlık zararları mevcut. 28 yaşındaki bir adam karaciğer yetmezliğini bu ilaçlar yüzünden yaşadı. Bu durum sabırları taşıran son damla oldu.

Anabolik steroidler içeren bu ürünler tüketiciler için gerçek bir risk. Ölümcül bile olabiliyor. FDA besin takviyeleri ve vitaminler gibi pazarlanan ürünlerin tüketicilere zarar oluşturmadığını sağlamaya kararlıdır. Anabolik steroidler ve steroid benzeri maddelerin kullanımı ile ilgili bilinen bir risk olan karaciğer yetmezliği son derece mühim bir sorundur.

Bu kas ve vücut geliştirici ürünler en azından bir sentetik anabolik steroid ihtiva etmektedir. Olası sağlık sorunlarını artık biliyorsunuz ve bu tür takviyeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Gerisi size kalmış. Açıklanamayan yorgunluk, karın ve sırt ağrısı, renksiz idrar, kan yağı artışı, kalp krizi, inme, erkeksilik, meme büyüme, kısırlık, çocuklarda büyüme sorunlarına neden olmaktadır..Kaynak.7gunsaglik.com.tr,

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...